OlioVita® Balm Protect SPF 30+

OlioVita® Balm Protect SPF 30+

Ushqen, riparon dhe mbron buzët.

Sasia

Description

Balsam riparues për buzët me ekstrakt të gjembave të detit (Hippophae rhamnoides), ekstrakt Centella Asiatica (Centella asiatica), acid hialuronik dhe aloe vera (Aloe vera).

 

Ushqen, riparon dhe mbron buzët e thata dhe të çara, si dhe hundën e irrituar, për shkak të funksionit të saj rigjenerues në lëkurë, hidratues, antioksidant dhe shërues, kontribuon dukshëm në shëndetin e lëkurës.

 

Efektet e Përbërësve aktiv

 

EKSTRAKTI I GJEMAÇIT TË DETIT (Hippophae rhamnoides):

 • Hidraton dhe promovon rigjenerimin dhe mbrojtjen e buzëve dhe të hundës

EKSTRAKTI I ALOE VERËS

 • Veti anti-inflamatore dhe antioksiduese per shkak te komponimeve fenolike,
 • Veti antibakteriale dhe antifungale.

EKSTRAKTI I CENTELLËS AZIATIKE (Centella Asiatica Extract)

 • Veti shëruese,
 • Veti anti-inflamatore, antioksiduese dhe hidratuese,

ACIDI HIALURONIK

 • Kontribuon në rigjenerimin e lëkurës dhe ndihmon në përshpejtimin e shërimit të plagëve të vogla.
 • Ka veprim të trefishtë: lubrifikon, hidraton dhe qetëson lëkurën.

ABORBENTET ORGANIKE UV

 • Ofrojnë mbrojtje kundër rrezeve UVA në intervalin 290-350 nm.
 • Ofrojnë fotostabilitet të lartë dhe mbrojtje ndaj diellit më të madhe se 30 (SPF).

FILTRA UV TË GJENERATËS SË RI

 • Sigurojnë thithje të lartë fotostabile në rrezet UV, veçanërisht UVB.
 • Janë një opsion mbrojtës nga dielli i qëndrueshëm dhe i provuar (ISO 24444:2019).

Mënyra e përdorimit: Aplikoni në buzë dhe hundë, sipas nevojës. Mos aplikoni mbi ulcerat, plagët e hapura ose të infektuara. Shmangni kontaktin me syrin.

Additional information

1.

Ekstrakt i gjembaçit të detit

2.

Ekstrakt i aloe verës

3.

Ekstrakt i centellës aziatike

4.

Acid Hijaluronik

5.

Aborbentet Organike UV

6.

Filtra UV të gjeneratës së re

Informacion Shtesë

OlioVita® Balm Protect SPF 30+ është produkt kozmetik. Paketimi përmban 10ml kremë.

 

Shënim me rëndësi: Mos aplikoni mbi ulcerat, plagët e hapura ose të infektuara. Shmangni kontaktin me syrin. OlioVitaë® Balm është e testuar dermatologjikisht.

 

Përbërësit: OlioVita® Balm Protect C12-15 Alkil Benzoat, Kaprilik/Triglicerid Capric, Butyrospermum Parkii Butter, Cera Alba, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, BIS-Etilhexyloxyphenol Triglyceride,Adoxyphenylpeazylseilt ipate, fara e kakaos Theobroma Gjalpë, Estere Jojoba, Vaj Sesamum Indicum, Butyl Metoksidibenzoilmetan, Stearalkonium Hectorite, Helianthus Annuus Seed Dyll, Paraffinum Liquidum, Aqua, Etilhexyl Palmitate, Propylene Carbonate, Centella Asiatica Glicerly, Glycerly erin, aromë, Ekstrakt frutash Hippophae Rhamnoides, vaj glicine soja, silicë dimetil silylate, tokoferol, acid limoni, glikol butileni, BETA-sitosterol, lëng gjethesh Aloe Barbadensis, glikol kaprilil, squalane, fenoksietanol, natriumi glikoliksil.

top