BucoVitae® Sprej 15ml

BucoVitae® Sprej 15ml

Produkt novatorë për menaxhimin e Irritimeve të gojës dhe fytit. Përdoret nga mosha 0.

Sasia

Description

BucoVitae® është shtesë ushqimore në formë të lëngshme, me bazë të vajit të gjembaçit të detit (Hippophae rhamnoides) dhe acidit hialuronik. Vepron duke formuar shtresa mbrojtëse dhe ndihmon në shërimin e ulçerave të gojës, zbutjen e skuqjeve të pjesës së brendshme të gojës dhe fytit.

Rekomandohet të përdoret për menaxhimin e: 

 • Skuqjeve të fytit.
 • Afteve dhe ulçerave.
 • Pezmatimeve gjatë situatave të ftofjes.
 • Plagëve në gojë si pasojë e trajtimeve me medikamente të forta.
 • Irritimeve të mishrave gjatë daljes së parë të dhëmbëve.
 • Stomatitit ulçeroz.
 • Abrazionit nga protezat e dhëmbëve.

Përparsitë: 

 • Depërton thellë në fyt.
 • Rezultate të mira qysh nga dita e parë e përdorimit.
 • Shije e këndshme.
 • Aplikim i lehtë.
 • Përdoret nga e gjithë familja.
 • I përshtatshëm për foshnja (0+).

Pa gluten, pa laktozë, pa sheqer. Përmban ëmbëlsues.

Mënyra e përdorimit: Spërkatni dy herë pjesën e synuar. Mund të përdoret 3-4 herë në ditë. Drejtojeni tubin horizontalisht dhe vendoseni pran pjesës që duhet spërkatur.

Additional information

Informacion Nutricional

2 Sprucime / VRU

Vaj i Gjembaçit të detit

7,80mg

Acid Hijaluronik

0,52mg

VRU

Vlera Referente Ushqyese

Informacion Shtesë

BucoVitae® është shtesë ushqimore.

Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

 

Përbërësit: Uji i pastruar, emulsifikuesi (ester i saharozës), glicerinë bimore, vaji i gjembaçit të detit, aromë, trashës (xhel xanthan), acidi hialuronik (kripë natriumi), ruajtës (kripë kaliumi), acidulant (acid citrik pa anhidor), ëmbëlsues (acesulfame K dhe sucralose ).

top