CalmTu® Night 15 Kapsula

Gjumë i qetë falë melatoninës dhe përbërësve natyralë

Sasia

Description

CalmTu Night është formulë natyrale me bazë të melatoninës (1 mg), Valereiana, lule pasioni, lulekuqe Kaliforniane, magnez dhe balsam limoni. Ndihmon në përmirësim të cilësisë së gjumit gjatë natës. Nuk ka efekte anësore në organizëm ose krijon varësi falë përbërjes së tij të bazuar në bimë natyrale.

Valeriana, lule pasioni, lulëkuqja e Kalifornisë dhe balsami i limonit janë bimë natyrale që kanë veti relaksuese dhe ndihmojnë për të rënë në gjumë dhe për të përmirësuar cilësinë e gjumit. Përveç kësaj, këta përbërës natyralë nuk kanë efekte anësore ose nuk krijojnë varësi. Melatonina është një hormon natyral në trup, që ndihmon në rregullimin e cikleve gjumë-zgjim. Ky hormon, i quajtur edhe “hormoni i gjumit” ndihmon për të arritur pushim dhe rikuperim të plotë.

Lodhja, dhe raskapitja, mungesa e energjisë apo pagjumësia janë situata shumë të zakonshme për shkak të stilit të jetesës që ne bëjmë. Përbërësit natyralë të tillë si Valeriana, lule pasioni, lulekuqe Kaliforniane, balsami i limonit mund t’ju ndihmojnë të relaksoheni para gjumit, të bini në gjumë në mënyrë natyrale dhe të përmirësoni cilësinë e gjumit në periudha ankthi, stresi ose ngarkese të lartë pune. Nëse arrijmë të përmirësojmë pushimin dhe relaksimin, do ta kemi më të lehtë ti përballojmë sfidat e përditshme me më shumë energji dhe vitalitet. Për këtë arsye, është thelbësore për trupin dhe mirëqenien tonë të përditshme të pushojmë dhe të flemë mirë gjatë natës, pasi sot jemi mësuar të jetojmë me stres dhe kjo mund të çojë në një deficit në shëndetin mendor dhe fizik. Gjithashtu, nëse nuk flemë natën dhe pushojmë mirë, kjo mund të çojë në probleme më serioze shëndetësore.

CalmTu® Night ndihon në rregullimin e: 

  • Problemeve me ushqyeshmëri
  • Ndjenjës së fajësisë
  • Ndjenjës së inferioritetit
  • Shqetësimeve të intelektit
  • Situatave Psikosomatike

Mënyra e përdorimit: Merrni 1 kapsulë, 30 minuta para se të shtriheni për të fjetur.

Additional information

Informacion Nutricional

1 Kapsulë / VRU

Passiflora (Ekstrakt)

30mg

Magnez

15mg/4%

Escholtzia (Ekstrakt)

15mg

Valerian (Ekstrakt)

15mg

Melissa (ekstrakt)

12mg

Melatoninë

1mg

VRU

Vlera Referente Ushqyese

Informacion Shtesë

CalmTu® Night 15 është shtesë ushqimore. Paketimi përmban 15 kapsula.
Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

Nëse jeni duke përdorur barëra tjera për menaxhim të gjumit, ju lutem konsultohuni me mjekun tuaj.

Përbërësit: Celuloza mikrokristaline, citrati i magnezit, hidroksilpropil metilcelluloza, dioksidi i titaniumit, fosfati i kalciumit, ekstrakti i pasionit të lules (Passiflora incarnata), ekstrakti Valerian (Valeriana ocinalis), ekstrakti i lulekuqit në Kaliforni (Eschscholtzia californiaica), Melissa ocinalis, Magnesium, Melatoninë.

top