O`KEEFEE`S HEALTHY FEET TUBETE 60g

O`KEEFEE`S HEALTHY FEET TUBETE 60g

Lehtësim i garantuar për këmbët e plasaritura jashtëzakonisht të thata.

Sasia
Kategoria

Description

Pasi mbajmë peshën e gjithçkaje që bëjmë gjatë gjithë ditës, çdo ditë – nuk është çudi që këmbët tona shpesh kanë nevojë për një ndihmë të vogël shtesë. Hidratoni shputat tuaja me një formulë unike të përbërësve hidratues që garanton përmirësim të gjendjes të shputave të thata dhe të plasaritura.

Kremi i këmbëve Healthy Feet O’Keeffe është mjaft i butë për një hidratues të përditshëm, por mjaftueshëm i fortë për lehtësimin e këmbëve jashtëzakonisht të thata dhe të plasaritura. Jo vetëm që ndihmon në riparimin e lëkurës së thatë dhe të ashpër duke rritur lagështinë dhe duke e mbyllur atë, por gjithashtu siguron hidratim afatgjatë për të ndihmuar që këmbët të duken dhe të ndjehen të shkëlqyera për më gjatë.

Çelësi për një lëkurë të shëndetshme dhe të hidratuar është lagështia. Kur shtresat sipërfaqësore të lëkurës janë të varfëruar nga përmbajtja thelbësore e lëngjeve për të cilën kanë nevojë, ato thjesht nuk mund të funksionojnë siç duhet – kjo është kur fillojmë të shohim tharje dhe çarje në lëkurë.

O’Keeffe’s Healthy Feet përmban përqendrim të lartë të glicerinës e cila ndihmon në përthithjen dhe ruajtjen e lagështirës. Formulimi ynë përmban gjithashtu një agjent hidratues të quajtur Allantoin, i cili ndihmon për të rivendosur në mënyrë efektive lagështinë përmes lëkurës më të ashpër në thembër dhe këmbë. Më e mira nga të gjitha, formulimi ynë funksionon shpejt. Në vetëm dy ditë, këmbët e thata dhe të plasaritura do të jenë një gjë e së kaluarës.

Aplikoni O’Keeffe’s Healthy Feet sipas nevojës gjatë gjithë ditës. Për rezultate më të mira, aplikojeni pas eksfolimit  – kjo do të lejojë që hidratuesi të depërtojë në lëkurën më të trashë në shputat e këmbëve dhe të funksionojë në mënyrë më efektive.

Informacion Shtesë

Ujë, Glicerinë, Acid Stearik, Isopropyl Myristate, Ceteareth-20, Alkool Cetearyl, Alkool, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Natrium Hydroxide, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Paraffin, Allantoin, Dimeticone, Propylen Glycol, Iodopropynyl Butylcarbamate, Diazolidinyl Urea

Për rezultatet më të mira

Filloni me një sasi të vogël; është gjithçka që ju nevojitet. Aplikimi i tepërt mund të çojë në ngjitje. Aplikojeni në shputa sipas nevojës. Ndjenja e pickimit të lehtë e lëkurës shumë të thatë është normale, por ndërpriteni përdorimin nëse vazhdon pa ndërprerje.

top