Comfort cream®

Krem masazhi që redukton inflamacionin dhe përmirëson rikuperimin e muskujve.

Sasia

Description

Comfort cream® është një formulë natyrale me bazë të Harpagophytum, glutaminës, vajit të bajames dhe ullirit të virgjër, rozmarinës, alantoinës dhe bambusë. Ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve dhe promovimin e shëndetit të muskujve.

Comfort Cream është një krem natyral që ndihmon në rikthimin e shëndetit të mirë të muskujve. Një mënyrë jetese aktive, përveç një diete të shëndetshme, do të na ndihmojë të luftojmë çdo lloj problemi të kyçeve/muskujve. Ka raste kur mund të ketë një rrezik të lartë për të vuajtur inflamacion dhe/ose dhimbje (për shkak të llojit të punës, aktivitetit fizik, etj.)

Comfort cream® është krem masazhi i bazuar në një kombinim të përbërësve ekskluzivë që favorizon rehatinë e trupit, veçanërisht shëndetin e muskujve. Përveç kësaj, ajo përthithet shpejt dhe ka një aromë shumë të këndshme rozmarine. Produkti u dedikohet atyre që duan të forcojnë dhe ruajnë funksionimin normal të kyçeve dhe ligamenteve. Ndihmon në lehtësimin e tensionit dhe kontrakturave të muskujve tek njerëzit që kryejnë ushtrime fizike, si dhe promovon rikuperimin e muskujve.

Kur aplikohet përmes një masazhi muskulor, efektet janë të dukshme që në aplikimin e parë, falë funksionit të tij hidratues, qetësues dhe relaksues të muskujve. Falë përbërjes së tij, ai ka një sërë përfitimesh për shëndetin e muskujve në baza ditore:

Efekt anti-inflamator dhe analgjezik në nyje dhe muskuj.

  • Promovon rikuperimin e muskujve pas stërvitjes.
  • Ato veprojnë në mënyrë sinergjike duke kontribuar në shërimin e plagëve dhe riparimin e barrierës epiteliale me një efekt anti-inflamator.
  • Stimulon rigjenerimin e indeve.
  • Stimulon sintezën e kolagjenit dhe kadencën e tij.

Mënyra e përdorimit: Aplikoni në lëkurë me një masazh të lehtë, 2 ose më shumë herë në ditë.

Additional information

1.

Ekstrakte të bimëve medicinale

2.

Glutamine

3.

Allantoin

4.

Vaj bajamesh

5.

Vaj ulliri i virgjër

Informacion Shtesë

Comfort cream® është podukt kozmetik. Paketimi përmban 100ml kremë në një tubë.

Mbajeni larg fëmijëve. Mos i prekni sytë me duar pas kontaktit me produktin.

 

Përbërësit: Aqua (Uji), Olea, Vaj frutash europaea (Ulliri), Prunus vaj amygdalus dulcis (bajame e ëmbël), Lëngu Paraffinum (Vaj mineral), Alkooli cetearyl, glutamina, glicerina, Fenoksethanol, Polysorbate 20, Propileni glikoli, natriumi Cetearyl Sulfate, Glyceryl Stearate SE, Allantoin, Polyacrylamide, Tocopheryl Acetat, EDTA disodium, Imidazolidinyl ure, Acrylates / Vinyl Crosspolymer Isodecanoate, C13-14 Isoparaffin, Parfum (Aromë), Etilheksilglicerina, Rosmarinus Vaj gjethe, zyrtinalis (Rosemary), Hidroksidi i natriumit, Laureth-7, Natriumi Phytate, Harpagophytum procumbens Ekstrakti i rrënjës, Limonene, Bambusa Ekstrakt i gjetheve arundinacea, Disodium Fosfat, kalium sorbate, Benzoat natriumi, kalium Fosfat, Linalool, Alkool.

top