Perfect Skin Hydro – Complex®

Perfect Skin Hydro – Complex®

Për të gjithë që dëshirojnë lëkurë të shëndetshme.

Sasia

Description

Perfect Skin Hydro – Complex® është përzierje e përbërësve aktivë të kombinuar në dy formula: Hydro-fleks dhe formula Antioksiduese e lëkurës perfekte.

Lëkura është organi më i gjerë i trupit tonë. Është linja jonë e parë e mbrojtjes kundër viruseve, baktereve dhe rrezatimit të dëmshëm. Nuk është vetëm një shtresë izoluese që rregullon temperaturën e trupit tonë, por edhe një organ i rëndësishëm shqisor dhe një vend ku prodhohet vitamina D. Lëkura përbëhet nga dy shtresa bazë – epiderma dhe derma.
Faktorë të tillë si rrezatimi ultravjollcë, ndotja e mjedisit dhe dieta e dobët favorizojnë formimin e radikaleve të lira në lëkurë, të cilat shkaktojnë ndryshime të pafavorshme – ato shkatërrojnë molekulat e kolagjenit, lëkura bëhet më pak e hidratuar dhe e plogët, dhe shfaqen rrudha. Kjo është arsyeja pse ushqimi ynë është kaq i rëndësishëm, veçanërisht përbërësit që përmban, të cilët në sasi të përshtatshme mbështesin funksionimin e duhur të lëkurës.

Perfect Skin Hydro – Complex ® përmban substanca në dy formula të zhvilluara shkencërisht:

Formula Hydro-flex:

  • Kolagjeni është burim i peptideve, aminoacideve të lira, të cilat janë përbërës themelorë të indit lidhës, si dhe të lëkurës, thonjve dhe flokëve.
  • Acidi hialuronik, një përbërës strukturor i indit lidhës, që ndërton matricën jashtë qelizore të dermës.
  • Silica që përmban produkti tretet në matricën jashtë qelizore të dermës dhe dërgon sasi shtesë uji atje.
  • Biotina ndihmon në ruajtjen e lëkurës së shëndetshme dhe merr pjesë në ruajtjen e gjendjes së duhur të mukozës.

Formula Antioksiduese e lëkurës perfekte:

  • Ekstrakti shumë i koncentruar i farave të rrushit që përmban një sasi të madhe proantocianidine (OPC) dhe ekstrakti i çajit të gjelbër me një përmbajtje të lartë katekinash (EGCG), janë antioksidantë bimorë që neutralizojnë radikalet e lira të krijuara në lëkurë.
  • PureWay-C ® – një kompleks i patentuar i vitaminës C dhe bioflavonoideve të agrumeve. Vitamina C ndihmon në prodhimin e duhur të kolagjenit për të siguruar funksionimin e duhur të lëkurës dhe ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
  • Vitamina E ndihmon në mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ.

Zinku, bakri dhe mangani, në formën e kelateve të aminoacideve shumë të tretshme, si dhe seleni, ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Zinku gjithashtu merr pjesë në procesin e ndarjes së qelizave dhe ndihmon në ruajtjen e lëkurës së shëndetshme. Mangani ndihmon në formimin e duhur të indeve lidhëse. Bakri ndihmon në ruajtjen e pigmentimit të duhur të lëkurës.

Pigmentet karotenoide – beta karoteni dhe likopeni, janë pigmente natyrale që gjenden te bimët dhe kafshët. Përveç kësaj, beta karoteni, pas shndërrimit në vitaminë A, luan një rol të rëndësishëm në procesin e specializimit të qelizave.

Mënyra e përdorimit: Të merret një kapsulë në ditë, në mes të shujtave (pas mëngjesit dhe para drekës) Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Additional information

Informacion Nutricional

1 Kapsulë / VRU

Përzierje për hidratim të lëkurës

Kolagjen

300mg

Acid Hijaluronik

25mg

Silica

10mg

Biotinë

25mcg / 50%

Formula antioksiduese e Perfect Skin

Ekstrakt i farërave nga kokrra e rrushit

50mg

Përfshirë 95% proantocijanidinë

47,50mg

Ekstrakt i çajit të gjelbër

50mg

Përfshirë 98% polifenole, 80% katekinë, 55% EGCG

Kompleks i vitaminës C dhe bioflavonoids të agrumeve, i patentuar - PureWay-C®

44,5mg

Përfshirë: Vitaminë C

40mg / 50%

Vitaminë E (mg α-TE)

6mg / 50%

Zink

7,5mg / 75%

Bakër

0,5mg / 50%

Mangan

1mg / 50%

Selen

27,5mcg / 50%

L-cisteinë

10mg

Beta karroten

1mg

Likopen

1mg

VRU

Vlera Referente Ushqyese

Informacion Shtesë

Perfect Skin Hydro – Complex® është shtesë ushqimore. Paketimi përmban 30 kapsula.

Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

 

Shënim: Produkti nuk duhet të konsumohet nga gratë shtatzëna ose gji dhënëse dhe fëmijët nën 18 vjeç. Mos e konsumoni nëse në të njëjtën ditë konsumoni produkte të tjera që përmbajnë çaj të gjelbër. Nuk duhet konsumuar me stomak të zbrazët. Mos konsumoni një sasi ditore prej 800mg ose më shumë (-) epigallocatechin-3-gallate. Mos e përdorni në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjërit prej përbërësve.

Kushtet e ruajtjes: Ruani në dhoma të thata, në temperaturë dhome, në ambalazh të mbyllur mirë. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël.

 

Përbërësit: kolagjeni (hidroliza xhelatine), ekstrakt i çajit jeshil, ekstrakt i farave të rrushit, minerale: diglicinat zinku (kelat aminoacid i zinkut Albion), diglicinat mangani (kelat i aminoacideve të manganit Albion), diglicinat bakri (kelati i aminoacideve të bakrit Albion), natriumi selenat (IV), vitamina (acidi L-askorbik – vitamina C PureWay-C®, DL-α-tokoferil acetat – vitamina E, D-biotin), hialuronat natriumi, silicë koloidale, beta-karoten, likopen, cistinë, bioflavonoidë agrume , celulozë mikrokristaline – agjent zmadhues, stearat magnezi – agjent kundër ngjitjes, kapsulë (përbërës xhelatinë – guaskë, bojë: E 172)

top