FlexiVita® Cream

Krem rikuperimi që lehtëson dhimbjet e muskujve dhe nyjeve falë një kombinimi të përbërësve ekskluzivë.

Sasia

Description

Kremi rikuperues FlexiVita është një formulë natyrale me efekt natyral anti-inflamator me bazë të magnezit, arnicës, koenzimës Q10, boswellia, që ndihmon në rikuperimin e muskujve dhe mbajtjen e tyre në gjendje të mirë kundër dhimbjes. Vepron si analgjezik natyral duke luftuar dhimbjet e muskujve dhe kyçeve, veçanërisht te njerëzit që merren me sport.

Ndërsa plakemi, kyçet pësojnë konsum më të madh dhe është shumë e zakonshme të kemi vështirësi në këto zona të trupit. Për të shmangur këtë, rekomandohet të ushtroheni dhe t’i mbani ato në gjendje të mirë. Përbërës të tillë si shafrani i Indisë, glukozamina ose kondroitina janë treguar se ndihmojnë në forcimin e kyçeve, tendinave dhe kërcit dhe përmirësojnë mirëqenien e përditshme. Për më tepër, rritja e aktivitetit fizik, i cili është gjithnjë e më kërkues dhe kërkon konsum më të madh, e bën të zakonshme të jetoni me parehati, dhimbje ose lëndime. Kjo është arsyeja pse sportistëve u rekomandohet të kujdesen për kyçet e tyre për të shmangur probleme të tilla.

Një mënyrë jetese aktive, përveç një diete të shëndetshme, do të na ndihmojë të luftojmë çdo lloj problemi të kyçeve/muskujve. Ka raste kur rreziku është i lartë për të vuajtur nga inflamacioni dhe/ose dhimbja (për shkak të llojit të punës, aktivitetit fizik, konsumit për shkak të moshës, etj). Në këto raste rekomandohet një dietë e pasur me ushqime anti-inflamatore, si shafrani i Indisë dhe xhenxhefili, së bashku me përdorimin e duhur të shtesave ushqimore apo kremrave masazhues me përbërës natyralë dhe me efekt anti-inflamator.

Kur aplikohet përmes një masazhi muskulor, efektet janë të dukshme që në aplikimin e parë, falë funksionit të tij hidratues, qetësues dhe relaksues të muskujve. Falë përbërjes së tij, ai ka një sërë përfitimesh për shëndetin e muskujve në baza ditore:

  • Efekt anti-inflamator dhe analgjezik në nyje dhe muskuj.
  • Promovon rikuperimin e muskujve pas stërvitjes.
  • Ato veprojnë në mënyrë sinergjike duke kontribuar në shërimin e plagëve dhe riparimin e barrierës epiteliale me një efekt anti-inflamator.
  • Stimulon rigjenerimin e indeve.
  • Stimulon sintezën e kolagjenit dhe kadencën e tij.

Mënyra e përdorimit: Aplikoni në lëkurë një masazhim të lehtë. Lani duart pas përdorimit.

Mos e aplikoni produktin në lëkurat e dëmtuara; siç janë ulçerat, plagët e hapura ose të infektuara.

Additional information

1.

Koenzimë Q10

2.

Glycosaminoglycans

3.

Silikon

4.

Boswellia (Boswellia serrata)

5.

Arnica (Arnica montana)

6.

Harpagophytum (Harpagophytum procumbens)

Informacion Shtesë

FlexiVita Cream® është podukt kozmetik. Paketimi përmban 100ml kremë në një tubë.

Mbajeni larg fëmijëve. Mos i prekni sytë me duar pas kontaktit me produktin.

 

Përbërësit: Aqua (Ujë), Trigliceride Caprilic / Capriclic, Glicerinë, Polyacrylate, Crosspolymer-6, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alkolol, Manikyr Laktat, Methylsilanol Mannononate, Squalane, Dipropilen Glykol, Alkol, Phenoksen, Alkol, Stiloksen, Alkol trietanolamine, glikol propilen karbomer, Chlorphenesin, gomë xanthan, Ethylhexylglycerin, Parfum (aromë) gomë Bosëellia serrata, glicosaminoglikaneve, Arnica montana, Ekstrakt lulesh, tokoferil acetate, procumbens Harpagophytum, Root Ekstrakt, ubikuinone, BHT, Benzoic Acid, Ascorbyl Palmitate, kaliumi Sorbate, Benzoate natriumi Acidi citrik, Acidi Sorbik, Acidi Dehidroacetik, Hyaluronate natriumi.

top