ImmunoVita® 15 Kapsula

ImmunoVita® 15 Kapsula

Veprim i shpejtë, mbrojtje efektive. Super kombinim i Beta-glukanit, Vitaminave D3, B6 dhe Zinkut.

Sasia

Description

Betaglukanet e majave të gjeneratës së fundit, vitaminë D3, B6 dhe zink për funksionimin normal të sistemit imunitar
ImmunoVita është shtesë ushqimore me bazë të betaglukanit, vitaminës D3 dhe B6 dhe zinkut që mban sistemin imunitar në gjendje të mirë. Falë përbërjes së tij ndihmon në mbrojtjen aktive të trupit.

Sistemi imunitar është ushtria që na mbron nga çdo sulm. Por, siç e dimë mirë, sulmi më i mirë është mbrojtja e mirë, kështu që sa më shumë të mësojmë sistemin tonë imunitar, aq më mirë do të jemi të mbrojtur.
Antitrupat janë proteinat që trupi ynë gjeneron për të na mbrojtur dhe për të mbajtur mbrojtjen tonë në gjendje të mirë për një periudhë kohore. Megjithatë, duhet theksuar se sistemi imunitar është shumë më tepër se antitrupat. Ekziston një sistem imunitar më primitiv, por po aq efektiv, i quajtur sistemi imunitar i lindur. Ky sistem përbëhet nga një sërë qelizash dhe indesh që janë pjesë e trupit tonë që kur kemi lindur. Është linja e parë e mbrojtjes. Nuk mund të harrojmë barrierat fizike të organizmit tonë. Nëse lëkura dhe mukozat tuaja janë të pandryshuara, ato do të ndihmojnë sistemin tonë imunitar të mbrohet më mirë. Mund të themi se janë muret e trupit tonë dhe sa më të kujdesshëm të jenë, aq më pak pushtime do të kemi brenda trupit tonë.

ImmunoVita është shtesë ushqimore inovative me bazë në beta-glukanit nga majaja që ndihmon në mbajtjen e trupit tonë në gjendje të mirë. Sistemi imunitar zakonisht dëmtohet gjatë vjeshtës dhe dimrit pasi ndikohet nga ndryshimet klimatike si i ftohti ose era. Ka edhe shumë shkaqe të tjera që gjithashtu priren të ndikojnë në sistemin tonë imunitar: stili i jetesës, dieta e varfër, stresi, ankthi. Përveç kësaj, mbajtja e sistemit imunitar në gjendje të mirë mund të na ndihmojë të mbrohemi më shumë nga alergjitë.

Rekomandohet për:

  • Mirëmbajtjen dhe funksionimin e sistemit imunitar.
  • Luftimin e ftohjeve dhe viruseve.
  • Trajtimin e infeksioneve të përsëritura.
  • Ngritjen e sistemit mbrojtës në periudha stresuese.
  • Ngritjen e sistemit imunitar gjatë dhe pas trajtimit me antibiotik.
  • Përgatitjen e organizmit para sezoneve të alergjive që shfaqen në pranverë.

Mënyra e përdorimit: 1 kapsulë në ditë (mbi moshën 12 vjeçare ose peshë minimale prej 40 kg).

Additional information

Informacion Nutricional

1 Kapsulë / VRU

Beta-glukan (nga majaja)

250mg

Zink

7,5mg / 75%

Vitaminë D3

75μg (300IU) / 75%

Vitaminë B6

1,05mg / 75%

VRU

Vlera Referente Ushqyese

Informacion Shtesë

ImmunoVita® është shtesë ushqimore. Paketimi përmban 15 kapsula me përmbajtje pluhuri.

Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

 

Përbërësit: Beta-glukan (-1,3 / 1,6-D-glukan Saccharomyces cerevisiae), agjent shtesë (celulozë mikrokristaline), agjent anti-ngurtësim (stearat magnez), glukonat zinku, kolecalciferoli (vitamina D), piridoksina (vitaminë B6), kapsulë (hipermeloze).

top