OlioVita Balm® 10ml

OlioVita Balm® 10ml

Hundë e qetë dhe buzë të buta.

Sasia

Description

Balsam për riparim të buzëve me ekstrakt të Gjembaç detit (Hippophae rhamnoides), Ekstraktit të Centellës Aziatike
(Centella Asiatica extract), Acidit Hialuronik dhe Aloe Verës. Ushqen, riparon dhe mbron buzët e thara dhe të plasaritura, si dhe hundën e irrituar, për shkak të përbërsve me funksion rigjenerues në lëkurë.

Efektet e Përbërësve aktiv

EKSTRAKTI I GJEMAÇIT TË DETIT (Hippophae rhamnoides):

  • Hidraton dhe promovon rigjenerimin dhe mbrojtjen e buzëve dhe të hundës

EKSTRAKTI I ALOE VERËS

  • Veti anti-inflamatore dhe antioksiduese per shkak te komponimeve fenolike,
  • Veti antibakteriale dhe antifungale.

EKSTRAKTI I CENTELLËS AZIATIKE (Centella Asiatica Extract)

  • Veti shëruese,
  • Veti anti-inflamatore, antioksiduese dhe hidratuese,

ACIDI HIALURONIK

  • Kontribuon në rigjenerimin e lëkurës dhe ndihmon në përshpejtimin e shërimit të plagëve të vogla.
  • Ka veprim të trefishtë: lubrifikon, hidraton dhe qetëson lëkurën.

Mënyra e përdorimit: Aplikoni në buzë dhe hundë, sipas nevojës. Mos aplikoni mbi ulcerat, plagët e hapura ose të infektuara. Shmangni kontaktin me syrin.

Additional information

1.

Ekstrakt i gjembaçit të detit

2.

Ekstrakt i aloe verës

3.

Ekstrakt i centellës aziatike

4.

Acid Hijaluronik

Informacion Shtesë

OlioVita Balm® 10ml është produkt kozmetik. Paketimi përmban 10ml kremw.

Shënim me rëndësi: Mos aplikoni mbi ulcerat, plagët e hapura ose të infektuara. Shmangni kontaktin me syrin. OlioVitaë® Balm është e testuar dermatologjikisht.

 

Përbërësit: Para num Liquidum (Oil Mineral), Petrolatum, Lanolin, Dectorardimonium Hectorite, Para n, Theobroma kacao (Kakao) Vaji i farës, Sesamum indum (Susam), Carbonate Propilen, Ekstrakt i gjetheve të Aloe barbadensis, Etilhexyl Palmitate, Centella asiatica Callus Conditioned Media, Glicerinë, Aroma (Aromë), Ekstrakt frutash Hippophae rhamnoides, BHT, Propilen Glycol, Silica Dimethyl Silylate, Butylene Glycol, Gluconolactone, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Caprylyl Glycol, Heksileni Glykol, Fenoksiethanol, Acid Citrik, Benzoat natriumi, Hyaluronate natriumi, Glukonat kalciumi.

top