Calmiderm® Cream 40g

Calmiderm® Cream 40g

CALENDULA CHAMOMILE LAVANDER. Kremë për të gjitha irritimet e lëkurës!

3 në 1: qetëson, hidraton dhe riparon lëkurën.

Sasia

Description

Calmiderm Cream 40g ndihmon në rregullimin e ekuilibrit të lëkurës, qetëson kruarjen dhe lehtëson irritimet si: skuqjet e lëkurës, gërvishtjet, kruarjet, pickimet e insekteve dhe bimëve, acarimet e të ftohtit dhe diellit, lëkurat e thata, duart e plasaritura, këmbët e lodhura.

 

Calmiderm përmbanë Kamomila (Matricaria chamomilla tinctura), Kalendula (Calendula officinalis tinctura) Livanda (Lavandula angustifolia).

 

Kamomila qetëson dhe lehtëson skuqjen dhe ënjtjen e lëkurës. Në rast acarimesh dhe pickimi nga insektet ose bimët, kalendula ka një efekt mbrojtës dhe qetësues në epidermë. Livanda qetëson dhe ndihmon në rigjenerimin e lëkurës.

 

Është i përshtatshëm për foshnja, fëmijë, gra shtatëzëna dhe gji-dhënëse.

 

Mënyra e përdorimit: Të rriturit dhe fëmijët – Aplikoni një shtresë të hollë Calmiderm dhe fërkojeni në lëkurë.

Për rezultate më të mira, përsëriteni disa herë në ditë. Calmiderm depërton me shpejtësi në lëkurë dhe nuk lë asnjë gjurmë. Mentoli jep një ndjenjë të këndshme freskie.

Baza e Calmiderm është një kremë që hidraton epidermën. Prandaj është i përshtatshëm edhe për lëkurë të thatë dhe të irrituar.

Additional information

1.

Kamomilë (Matricaria chamomilla tinctura)

2.

Kalendulë (Calendula officinalis tinctura)

3.

Lavandë (Lavandula angustifolia)

Informacion Shtesë

Calmiderm Cream 40g është produkt kozmetik. Paketimi përmban 40g në tubë.

Në rast acarimi ose skuqjeje të shkaktuar nga dielli, rekomandohet të shmangni ekspozimin e zgjatur në diell për sa kohë që lëkura është e irrituar.

Ekstraktet e përdorura në Calmiderm përmbajnë alkool: mund të shfaqet një ndjesi jo e këndshme nëse Calmiderm aplikohet në një plagë dhe duhet pasur kujdes kur e aplikoni pranë syve. Mos aplikoni për djegie të rënda. Nëse jeni të ndjeshëm ndaj një ose më shumë përbërësve të Calmiderm, ndaloni menjëherë përdorimin. Mbajeni larg kontaktit të fëmijëve.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore të deklaruar.

 

Përbërësit: Ujë, Cetearyl, Alkohol, Glycol Propylene, Ekstrakt i kamomilës Recutita, Glicerinë, Ceteareth-20, Ekstrakt lulesh Calendula Officinalis, Polyakrilamide, Ekstrakt Urtica Urens, C13-14 Isoparafin, Laureth-7, Acidi Sorbik, Ekstrakt lulesh Papaver Rhoeas, Acidi Askorbik, Geraniol, Limoneni, Linalool.

top