Denti Pop Cherry – Lëpirëse pa sheqer me 12viatmina dhe 2 Minerale

Denti Pop Cherry – Lëpirëse pa sheqer me 12viatmina dhe 2 Minerale

Lëpirëset tona janë pasuruar me një kompleks prej 12 vitaminash dhe 2 mineralesh.

Sasia

Description

Pa sheqer, Pa shurup misri me fruktozë të lartë, Pa konservues, Pa laktozë, Pa gluten dhe alergjenë të tjerë.

Përmban fruta të thata, aromë natyrale dhe ksilitol finlandez.

 

Pse Denti-Pop është i mirë për ju dhe fëmiun tënd?

Denti-Pop është e vetmja lëpirëse e disponueshëm në tregun e Mbretërisë së Bashkuar, e cila:

Ka marrë miratimin zyrtar në Evropë pas një studimi klinik që konfirmon se me të vërtetë ndihmon në mbajtjen e dhëmbëve tuaj të shëndetshëm.

Studimi ka konfirmuar se lëpirësja pa sheqer Denti-Pop:

mbështet pastrimin fiziologjik të sipërfaqes së dhëmbit duke rritur rrjedhjen e pështymës parandalon rënien e pH të pështymës dhe rrit alkalinitetin e saj, duke ndihmuar në mbrojtjen e sipërfaqes së dhëmbëve tuaj nga efektet e dëmshme të acideve zvogëlon nivelin e glukozës në pështymë dhe, falë zëvendësimit të sheqerit me ksilitol, ndihmon në ruajtjen e mineralizimit të dhëmbëve pasi sheqeri i rregullt është zëvendësuar me ksilitol, ai ndihmon në ruajtjen e mineralizimit të dhëmbëve tuaj.

 

Përparësitë e ksilitolit finlandez:

Lëpirset tona janë të vetmet në tregun e Mbretërisë së Bashkuar me ksilitolin finlandez si përbërësin kryesor – që është elementi kryesor dhe më i rëndësishëm i tij!

Ndryshe nga saharoza (sheqeri), ksilitoli ka efekt baktericidal, që do të thotë se nuk është terren kultivues i baktereve që shkaktojnë prishjen e dhëmbëve.

Zëvendësimi i sheqerit me ksilitol ndihmon në ruajtjen e mineralizimit të dhëmbëve tuaj.

Ka një indeks glicemik shumë më të ulët se sheqeri dhe ka shumë më pak kalori.

Kur hani ushqime që përmbajnë xylitol në vend të sheqerit, kjo shkakton një rritje më të vogël të glukozës në gjak sesa nëse e krahasoni atë me ngrënien e ushqimeve standarde me sheqer.

 

Doza e rekomanduar ditore: 1-2 lëpirëse gjatë ditës.

Additional information

Vitaminë A

240μg

Vitaminë C

38mg

Vitaminë D

5μg (200IU)

Vitaminë E

4,60mg

Tiaminë (vitamin B1)

0,46mg

Riboflavinë (Vitamin B2)

0,46mg

Niacinë

6mg

Acid pantotenik

3mg

Vitaminë B6

0,46mg

Biotinë

15μg

Acid Folik

150μg

Vitaminë B12

0,9μg

Selen

22μg

Zink

3,8mg

Informacion Shtesë

Denti-Pop është shtesë ushqimore.

 

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Produkti është i dedikuar për të rritur dhe fëmijë mbi 3 vjeç. Konsumimi i tepërt mund të prodhojë efekt laksativ. Kujdes: shtesat ushqimore nuk mund të përdoren si zëvendësues i një diete të ekuilibruar. Duhet të përdoret krahas procedurave normale të higjienës orale. Dentistët rekomandojnë që dhëmbët të pastrohen me pastë dhëmbësh dy herë në ditë, duke përfshirë edhe atë të fundit gjatë natës. Ndryshoni furçën e dhëmbëve çdo tre muaj, vizitoni dentistin tuaj sa herë që ju rekomandojnë.

Përbërësit: Ëmbëlsues: xylitol; agjent përforcues: izomalt; rregullator i aciditetit: karbonat natriumi; aromë natyrale qershie; rregullator aciditeti: acid citrik; agjentë kundër ngurtësimit: kripërat e magnezit të acideve yndyrore, gomë arabe; l-acidi askorbik (Vitamina C); ngjyrë: antocianina; qershi të thata (0,3%), nikotinamid (niacin); DL-alfa-tokoferil acetat (Vitamina E); glukonat zinku (zink); kalciumi D-pantotenat (acidi pantotenik); ëmbëlsues: glikozide steviol; tiamin mononitrat (Vitamina B1); riboflavin (vitamina B2); piridoksina hidroklorur (Vitamina B6); retinil acetat (Vitamina A); acid pteroilmonoglutamik (acidi folik); selenat natriumi (selen); D-biotin (biotin); kolekalciferol (Vitamina D); cianokobalaminë (vitaminë B12).

 

Vlerat ushqyese në 100 g: vlera energjetike 972 kJ/233 kcal; yndyrë 1,4 g (nga të cilat acide yndyrore të ngopura 1,4 g); karbohidrate 91 g (nga të cilat sheqerna <0,5 g; poliole 88 g); fibra 0,9 g; proteina <0,5 g; kripë 2,07 g

top