Ulgrip™ Hot 10 Qese

Ulgrip™ Hot 10 Qese

Mbështetje natyrale në periudhën e rrezikut të lartë të ftohjeve dhe gripit.

Sasia

Description

Ulgrip™ HOT është shtesë ushqimore, e dedikuar për përkrahjen e organizmit gjatë sezoneve të gripit dhe ftohjes. Ndihmon natyrshëm duke i lehtësuar simptomat e kollës, frymëmarrjes, dhe gjendjeve inflamatore gjatë gripit dhe ftohjes.

Rekomandohet të përdoret për: rritjen e sistemit imunitar, lehtësimin e frymëmarrjes, lehtësimin e kollës (të thatë dhe asaj me këlbaz). Gjithashtu rekomandohet të përdoret për përkrahjen e funksionimit normal të traktit të frymëmarrjes.

Përbërësit e Ulgrip™ HOT veçmas ose të kombinuara, ndihmojnë efektshmërisht në rritjen e sistemit imunitar. Të gjithë përbërësit janë natyral andaj produkti nuk ka efekte anësore të regjistruara dhe mund të përdoret nga të gjithë.

Kombinim special i frutave të malit, Lajmit (lime tree), kamomilës, vitaminave C, B6 dhe Niacinës; mineraleve të zinkut dhe selenit; beta-glukanit dhe rutinit.

Mënyra e përdorimit: 1 Qese, deri 2 herë në ditë. T16mg / 100%ë përzihet me 150ml ujë të ngrohtë (jo të valuar) dhe të konsumohet menjëherë pas tretjes. Temperatura e ujit duhet të jetë e përshtatshme për konsum (e ngjashme me temperaturën e ujit për çaj).

Additional information

Informacion Nutricional

1 Qese / VRU

Mjedër pluhur

800mg

Koncentrat i Rrushit të malit

600mg

Ekstrakt të Aronisë

500mg

Ekstrakt të Gjetheve të lajmit

200mg

Ekstrakt të lules së kamomilës

120mg

Beta-glukan (nga majaja)

90mg

Rutinë

30mg

Vitaminë C

1000mg / 1250%

Niacinë

16mg / 100%

Vitaminë B6

2,1mg / 150%

Zink

15mg / 150%

Selen

55mcg / 100%

VRU

Vlera Referente Ushqyese

Informacion Shtesë

Ulgrip™ HOT është shtesë ushqimore. Paketimi përmban 10 qese me përmbajtje pluhuri.

Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

 

Shënim: Mos e përdorni tek personat që janë të predispozuar për formimin e gurëve në veshka ose që vuajnë nga gurët në veshka ose në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjërit prej përbërësve të produktit. Personat me çrregullime të metabolizmit të hekurit (talasemia, hemokromatoza), gratë shtatzëna ose gji dhënëse duhet të konsultohen me mjekun për përdorimin e preparatit. Mos përdorni shtesa ushqimore të tjera që përmbajnë zink, acid nikotinik ose vitaminë C (veçanërisht në sasi mbi 500 mg). Përgatitja është natyrshëm e turbullt.

 

Kushtet e ruajtjes: Ruani në dhomë të thatë, në temperaturë dhome, në ambalazh të mbyllur mirë. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël

 

Përbërësit: glukozë, sheqer, aroma, acid L-askorbik – vitaminë C, mjedër pluhur, form♪7sues – masë akacie; përqendrimi i pluhurit të farës së zezë, ekstrakt luledielli (Sambucus nigra L.), ekstrakt të gjetheve të lajmit (Tilia cordata Miller), bisglicinat zinku (Albion® kelat aminoacid zinku), rregullator i aciditetit – acid citrik; ëmbëlsues – ciklamate, acesulfame K, sucralose; Ekstrakt lule kamomili (Matricaria recutita L.), beta-1,3 / 1,6-D-glukan, rutin, acidi nikotinik – niacinë, selenat natriumi (IV), ngjyra e ushqimit – hidroklorur kochineal, piridoxine – vitaminë B6.

top