Drinks for life® Hydro

Drinks for life® Hydro

Drinks for life ® HYDRO është shtesë ushqimore në formë pluhuri, i cili tretet në ujë duke u bërë një pije e shijshme që shuan etjen në çdo situatë. Përmban sheqer dhe ëmbëlsues. Shije limoni.

Sasia

Description

Drinks for life® HYDRO është shtesë ushqimore në formë pluhuri, i cili i tretur në ujë kthehet në një pije të shijshme që shuan etjen në çdo situatë. Përmban sheqer dhe ëmbëlsues. Shije limoni.

Produkti përmban përzierje të elektroliteve (magnez, kalium, natrium), glukozë, vitamina A, C, D dhe E si dhe vitamina B (tiaminë, riboflavinë, niacinë, vitaminë B6, vitaminë B12, acid pantotenik, acid folik, biotinë).

Vitaminat që përmban produkti (vitamina C, riboflavina, vitamina B6, vitamina B12, niacina, acidi pantotenik, acidi folik) dhe magnezi kontribuojnë në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë.

Niacina, vitaminat B6 dhe C ndihmojnë në ruajtjen e funksioneve të duhura psikologjike dhe funksionimin e duhur të sistemit nervor, ndërsa acidi pantotenik ndihmon në ruajtjen e performancës mendore në nivelin e duhur.

Përveç kësaj, vitamina C ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar dhe, së bashku me vitaminën E, mbron qelizat kundër stresit oksidativ.

Gjithashtu ndihmon në ruajtjen e metabolizmit të duhur të energjisë.

Produkti ndihmon në plotësimin e mineraleve (magnez, kalium, natrium), vitamina B (tiaminë, riboflavinë, niacinë, vitaminë B6, vitaminë B12, acid pantotenik, biotinë, acid folik) dhe vitamina A, C, D dhe E, si dhe glukozës. Produkti rekomandohet veçanërisht për personat e ekspozuar ndaj lodhjes, si dhe pas pirjes së alkoolit. Hulumtimet shkencore tregojnë se konsumimi i alkoolit mund të çojë në një reduktim të elektroliteve, glukozës dhe vitaminave B në trup (Clin Nephrol. 1998 Apr; 49 (4): 205-13, Diabetes Care 2001 Nov; 24 (11): 1888- 1893, Alkooli Alert Nr. 22-1993).

Mënyra e përdorimit: 1 qese në ditë. Përmbajtja e qesës duhet të tretet në 500 ml ujë. Konsumojeni menjëherë pas përgatitjes.

Additional information

Informacion Nutricional

1 Qese / VRU

Glukozë

1g

Kalium

300mg / 15%

Natrium

200mg

Magnez

150mg / 40%

Vitaminë C

120mg / 150%

Vitaminë A

400μg / 50%

Vitaminë D

2,5μg (250IU) / 50%

Vitaminë E

6mg / 50%

Tiaminë (Vitamin B1)

0,55mg / 50%

Riboflavinë (Vitamin B2)

0,7mg / 50%

Niacinë

8mg / 50%

Vitaminë B6

0,7mg / 50%

Acid folik

100μg / 50%

Vitaminë B12

1,25μg / 50%

Biotinë

25μg / 50%

Acid pantotenik

3mg / 50%

VRU

Vlera Referente Ushqyese

Informacion Shtesë

Drinks for life® HYDRO është shtesë ushqimore. Paketimi përmban 20 qese.

 

Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

 

Shënim: Nuk duhet të përdoret nga personat me pre dispozicion për formimin e gurëve në veshka ose ata që vuajnë nga nefrolithiasis, ose në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjërit prej përbërësve të produktit. Gratë shtatzëna ose gji dhënëse duhet të konsultohen me mjekun para përdorimit të produktit.

 

Përbërësit: rregullator i aciditetit – acid citrik; kripërat e magnezit të acidit citrik – magnez, glukozë, klorur kaliumi – kalium, klorur natriumi – natrium, aromë natyrale limoni, vitamina (acid L-askorbik – vitaminë C, DL-alfa-tokoferil acetat – vitaminë E, nikotinamide – niacin retinil vitaminë A, kalcium D-pantotenat – acid pantotenik, cianokobalaminë – vitaminë B12, kolekalciferol – vitaminë D, hidroklorur piridoksinë – vitaminë B6, riboflavinë – vitaminë B2, mononitrat tiaminë – tiaminë (vitaminë B1), acid pteroilmonogluta – biotin), aroma, ëmbëlsues – acesulfame K, sukralozë; agjent kundër ngjitjes – dioksid silikoni.

top