Denti Pop LOKOMOTION– Lëpirëse pa sheqer me Xhenxhefill dhe Portokall

Denti Pop LOKOMOTION– Lëpirëse pa sheqer me Xhenxhefill dhe Portokall

Ndihmon në parandalimin e të vjellurave gjatë udhëtimeve.

Sasia

Description

Pa sheqer, Pa shurup misri me fruktozë të lartë, Pa konservues, Pa laktozë, Pa gluten dhe alergjenë të tjerë. Përmban rrënjë xhenxhefili dhe ekstrakt nga gjethet e mentës.

 

Pse Denti-Pop-i ynë është i mirë për ju?

Denti-Pop është e vetmja lëpirëse e disponueshëm në tregun e Mbretërisë së Bashkuar, e cila:

Ka marrë miratimin zyrtar në Evropë pas një studimi klinik që konfirmon se me të vërtetë ndihmon në mbajtjen e dhëmbëve tuaj të shëndetshëm. Studimi ka konfirmuar se lëpirësja pa sheqer Denti-Pop:

Mbështet pastrimin fiziologjik të sipërfaqes së dhëmbit duke rritur rrjedhjen e pështymës, parandalon rënien e pH të pështymës dhe rrit alkalinitetin e saj, duke ndihmuar në mbrojtjen e sipërfaqes së dhëmbëve tuaj nga efektet e dëmshme të acideve, zvogëlon nivelin e glukozës në pështymë dhe, falë zëvendësimit të sheqerit me ksilitol, ndihmon në ruajtjen e mineralizimit të dhëmbëve, pasi sheqeri i rregullt është zëvendësuar me ksilitol, ai ndihmon në ruajtjen e mineralizimit të dhëmbëve tuaj.

Përparësitë e ksilitolit finlandez

Lëpirset tona janë të vetmet në tregun e Mbretërisë së Bashkuar me ksilitolin finlandez si përbërësin kryesor – që është elementi kryesor dhe më i rëndësishëm i tij!

Ndryshe nga saharoza (sheqeri), ksilitoli ka efekt baktericidal, që do të thotë se nuk është terren kultivues i baktereve që shkaktojnë prishjen e dhëmbëve.

Zëvendësimi i sheqerit me ksilitol ndihmon në ruajtjen e mineralizimit të dhëmbëve tuaj.

Ka një indeks glicemik shumë më të ulët se sheqeri dhe ka shumë më pak kalori.

Kur hani ushqime që përmbajnë xylitol në vend të sheqerit, kjo shkakton një rritje më të vogël të glukozës në gjak sesa nëse e krahasoni atë me ngrënien e ushqimeve standarde me sheqer.

 

Doza e rekomanduar ditore: e nevojshme për të marrë efektin përfitues të pretenduar të produktit: Merrni një lëpirëse gjysmë ore para udhëtimit tuaj dhe një gjatë udhëtimit tuaj.

Informacion Shtesë

Denti-Pop është shtesë ushqimore.

 

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore (lëpirëse në ditë). Produkti është i destinuar për të rriturit dhe fëmijët mbi 6 vjeç. Fëmijët nuk duhet ta marrin këtë shtesë ushqimore nëse nuk mbikëqyren nga një i rritur. Shtesat ushqimore nuk mund të përdoren si zëvendësues i një diete të ekuilibruar. Mbani në mend nevojën për të ngrënë në mënyrë të ekuilibruar dhe për të udhëhequr një mënyrë jetese të shëndetshme. Konsumimi i tepërt mund të rezultojë në një efekt laksativ.

 

Përbërësit: Ëmbëlsues: xylitol; agjent përforcues: izomalt; aromë natyrale portokalli; rregullator aciditeti: acid citrik; agjentë kundër ngurtësimit: kripërat e magnezit të acideve yndyrore, gomë arabe; portokall i tharë (0,3%), ekstrakt xhenxhefili; ngjyra: ekstrakt i paprikës, kapsantinë, kapsorubinë; ekstrakt i mentës piperita; ëmbëlsues: glikozide steviol.

 

Vlerat ushqyese në 100 g: vlera energjetike 1049 kJ/252 kcal; yndyrë 1,7 g (nga të cilat acide yndyrore të ngopura 1,4 g); karbohidrate 94 g (nga të cilat sheqerna <0,5 g; poliole 91 g); fibra 0,8 g; proteina <0,5 g; kripë 0,02 g

top