Denti Pop CHOCCO WOW– Lëpirëse pa sheqer me Vitaminë D3 dhe K2

Denti Pop CHOCCO WOW– Lëpirëse pa sheqer me Vitaminë D3 dhe K2

Shije e këndshme Çokollade. Ndihmon në mineralizim të dhëmbëve.

Sasia

Description

Pa sheqer, Pa shurup misri me fruktozë të lartë, Pa konservues, Pa laktozë, Pa gluten dhe alergjenë të tjerë.

Përmban kakao natyrale, aromatizues natyral dhe ksilitol finlandez.

Konsumimi i 2 lëpirseve Denti-POP Cocco WOW, plotësojnë nevojat tuaja ditore të vitaminës D dhe 30% të nevojave tuaja ditore të vitaminës K.

Pse Denti-Pop-i ynë është i mirë për ju?

Denti-Pop është e vetmja lëpirëse e disponueshëm në tregun e Mbretërisë së Bashkuar, e cila:

Ka marrë miratimin zyrtar në Evropë pas një studimi klinik që konfirmon se me të vërtetë ndihmon në mbajtjen e dhëmbëve tuaj të shëndetshëm. Studimi ka konfirmuar se lëpirësja pa sheqer Denti-Pop:

mbështet pastrimin fiziologjik të sipërfaqes së dhëmbit duke rritur rrjedhjen e pështymës, parandalon rënien e pH të pështymës dhe rrit alkalinitetin e saj, duke ndihmuar në mbrojtjen e sipërfaqes së dhëmbëve tuaj nga efektet e dëmshme të acideve, zvogëlon nivelin e glukozës në pështymë dhe, falë zëvendësimit të sheqerit me ksilitol, ndihmon në ruajtjen e mineralizimit të dhëmbëve, pasi sheqeri i rregullt është zëvendësuar me ksilitol, ai ndihmon në ruajtjen e mineralizimit të dhëmbëve tuaj.

 

Përparësitë e ksilitolit finlandez

 

Lëpirset tona janë të vetmet në tregun e Mbretërisë së Bashkuar me ksilitolin finlandez si përbërësin kryesor – që është elementi kryesor dhe më i rëndësishëm i tij!

Ndryshe nga saharoza (sheqeri), ksilitoli ka efekt baktericidal, që do të thotë se nuk është terren kultivues i baktereve që shkaktojnë prishjen e dhëmbëve.

Zëvendësimi i sheqerit me ksilitol ndihmon në ruajtjen e mineralizimit të dhëmbëve tuaj.

Ka një indeks glicemik shumë më të ulët se sheqeri dhe ka shumë më pak kalori.

Kur hani ushqime që përmbajnë xylitol në vend të sheqerit, kjo shkakton një rritje më të vogël të glukozës në gjak sesa nëse e krahasoni atë me ngrënien e ushqimeve standarde me sheqer.

Doza e rekomanduar ditore: 1-2 lëpirëse gjatë ditës.

Informacion Shtesë

Denti-Pop është shtesë ushqimore.

 

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Produkti është i dedikuar për të rritur dhe fëmijë mbi 3 vjeç. Konsumimi i tepërt mund të prodhojë efekt laksativ. Kujdes: shtesat ushqimore nuk mund të përdoren si zëvendësues i një diete të ekuilibruar. Duhet të përdoret krahas procedurave normale të higjienës orale. Dentistët rekomandojnë që dhëmbët të pastrohen me pastë dhëmbësh dy herë në ditë, duke përfshirë edhe atë të fundit gjatë natës. Ndryshoni furçën e dhëmbëve çdo tre muaj, vizitoni dentistin tuaj sa herë që ju rekomandojnë.

Përbërësit: Ëmbëlsues: xylitol; agjent përforcues: izomalt; kakao 10%; aromë natyrale çokollate; agjentë kundër ngurtësimit: kripërat e magnezit të acideve yndyrore, gomë arabe; Vitamina K (menaquinone); kolekalciferol (Vitamina D).

 

Vlerat ushqyese në 100 g: vlera energjetike 1039 kJ/ 249 kcal; yndyrë 1,6 g (përfshirë acidet yndyrore të ngopura 1,5 g); karbohidrate 87 g (përfshirë: sheqerna <0,5 g; poliole 84 g); fibra 4,8 g; proteina 2,6 g; kripë 0,02 g

top