B12 Forte® Bio Complex

B12 FORTE bio–complex është shtesë ushqimore që përmbanë dozë të lartë të vitaminës B12.

Sasia

Description

B12 FORTE bio–complex është shtesë ushqimore që përmbanë dozë të lartë të vitaminës B12, e pasuruar me përbërje vitaminash dhe mineralesh (përfshirë kalciumin shumë të absorbueshëm dhe aminoacidet kelate të hekurit) që kanë efekt të dobishëm në sistemin vaskular.

Vitaminat B12 dhe B6 ndihmojnë në ruajtjen e metabolizmit të duhur të homocisteinës. Folatet ndihmojnë në prodhimin e duhur të gjakut, ndërsa kalciumi kontribuon në koagulimin normal të tij. Hekuri mbështet prodhimin e duhur të rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës.

Vitamina B6 ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit nervor.

Vitamina E është e përfshirë në mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ.

Produkti është shume efikas për: Ruajtjen e pigmentimit normal të lëkurës, mbrojtjen e trupit kundër stresit oksidativ, ruajtjen e gjendjes së mirë të lëkurës

Produkti është i dedikuar për të rriturit që kanë nevoje ta mbështesin organizmin e tyre me Vitamina B12, B6, Acid Folik, Vitaminë E dhe Kalcium, duke ndihmuar në ruajtjen e metabolizmit të duhur të homocisteinës, si dhe duke mbështetur funksionimin e duhur të sistemit kardiovaskular, të qarkullimit të gjakut dhe sistemit nervor.

Mënyra e përdorimit: 1 kapsulë në ditë ndërmjet vakteve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Additional information

Informacion Nutricional

1 Kapsulë / VRU

Vitaminë B12

500µg / 20000%

Vitaminë B6

3mg / 214%

Acid folik

400µg / 200%

Vitaminë E

10mg / 83.3%

Kalcium në formën e kelatit Albion®

120mg / 15%

Hekur

7mg / 50%

VRU

Vlera Referente Ushqyese

Informacion Shtesë

B12 FORTE bio–complex është shtesë ushqimore. Produkti ka 30 kapsula, me përmbajtje pluhuri.

 

Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

 

Përbërësit: karbonat kalciumi, bisglicinat kalciumi (kelati i aminoacideve të kalciumit Albion® TRAACS®), cianokobalamina – vitaminë B12, celulozë mikrokristaline – agjent zmadhues, bisglicinat hekuri (kelat i aminoacideve të hekurit Ferrochel®), – TRACEL-Acetail® vitaminë. E, stearat magnezi – agjent kundër ngjitjes, hidroklorur piridoksinë – vitaminë B6, acid pteroilmonoglutamik – folat, kapsulë (xhelatinë – përbërës i kapsulës).

top