Gold Vit® A+E 30 Kapsula

Gold Vit® A+E 30 Kapsula

Përmban aguliçe dhe biotinë, përbërësit për një lëkurë të bukur dhe flotë të shëndetshëm.

Sasia

Description

Gold Vit A+ETM është shtesë ushqimore me një përbërje të përkryer, i destinuar për njerëzit që kujdesen për lëkurën dhe flokët e tyre.
Gold Vit A+ETM përmban vaj aguliçe dhe biotinë, në formën e mikropeletave inovative që garantojnë shpejtësi të shpërndarjes dhe përthithje optimale në trup.

Gold Vit A+ETM:

  • Përmbajtje jashtëzakonisht e lartë e vajit të aguliçes (Evening Primrose);
  • Vitamina A, thelbësore në procesin e specializimit të qelizave, duke mbështetur ruajtjen e lëkurës së shëndetshme;
  • Vitamina E, duke mbrojtur qelizat kundër stresit oksidativ dhe dëmtimit të qelizave të shkaktuara nga radikalet e lira;
  • Biotina, duke ndihmuar në ruajtjen e flokëve të shëndetshëm dhe me shkëlqim;
  • Kapsula të prodhuara duke përdorur teknologjinë e avancuar dhe inovative Liquid Flow Technology®, e cila garanton thithjen maksimale të shpejtë dhe asimilueshmëri të lartë të përbërësve aktiv; Kapsulë e lehtë për t’u gëlltitur, në formë të rrumbullakët.

Liquid Flow Caps Technology®:

  • Teknologjia Liquid Flow Caps garanton përthithje maksimale të shpejtë dhe asimilueshmëri të lartë të përbërësve aktivë,
  • Veshje e fortë xhelatine, me një sistem mbylljeje të patentuar që parandalon oksidimin e substancave aktive, duke siguruar ruajtjen e cilësisë më të lartë,
  • Kapsulat Flow Caps janë të vogla. Kjo i bën ato jashtëzakonisht të lehta për t’u gëlltitur,
  • Liquid Flow Caps Technology® konsiderohet si avancim i rëndësishëm në teknologjinë e mbrojtjes së substancave aktive që gjinden në kapsula.

Produkti rekomandohet të përdoret në baza ditore, si shtesë ushqimore. Dedikohet për të gjithë personat që dëshirojnë të kujdesen për lëkurën dhe flokun e tyre. Gjithashtu rekomandohet të përdoret për vajzat/gratë që kanë gjakderdhje më të theksuar gjatë ciklit menstrual.

Mënyra e përdorimit:1 kapsulë çdo ditë pas çdo shujte, me shumë ujë.

Additional information

Informacion Nutricional

1 Kapsulë / VRU

Vaji i aguliçes (Evening Primrose oil)

550mg

Vitaminë A

800µg / 100%

Vitaminë E

12mg / 100%

Biotinë

100µg / 200%

VRU

Vlera Referente Ushqyese

Informacion Shtesë

Gold Vit® A+E është shtesë ushqimore. Paketimi përmban 30 kapsula të me përmbajtje të lëngshme dhe granula.

Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

Kushtet e ruajtjes: Ruajeni në ambient të thatë, në temperaturë dhome, në ambalazh të mbyllur mirë. Mbajeni jashtë kontaktit të fëmijëve të vegjël.

 

Përbërësit: Oenothera biennis oil; komponimet e granulave – sheqer, niseshte, D-biotin; vaj misri; Acetat DL-alfa-tokoferil, tokoferolet e përziera – vit. E, palmitate retinil – vit. A, xhelatinë.

top